Інші податки

ProZorro зменшує корупцію

22.08.2016 / 09:30

Про це свідчать результати опитування, проведеного за підтримки USAID, повідомили в прес-службі Мінекономрозвитку.

Підприємці вважають, що електронна система ProZorro суттєво (27%) або частково (53%) зменшує корупцію в державних закупівлях. Якщо за традиційної «паперової» системи з корупцією стикалися 54% бізнесменів, то за системи ProZorro цей показник зменшився до 29%.

Під час дослідження бізнесмени порівнювали старі «паперові» тендери та нову електронну систему на предмет корупційної складової та умов доступу до торгів. Отримані результати свідчать, що з впровадженням ProZorro довіра бізнесу до державних закупівель зросла. В цілому підприємці активно користуються системою ProZorro: участь в закупівлях брали більше 80% респондентів. При цьому 64% з них брали участь в закупівлях вже більше трьох разів. Значний процент опитуваних (80%) зазначили, що ProZorro забезпечує простоту оформлення документів і значною мірою вирішує проблему відкритості, доступності та чіткості інформації про конкурс (68%) та про вибір переможця (57%).

Повний перехід на систему ProZorro відбувся два тижні тому. З 1 серпня всі тендери в державі мусять проводитись в електронному форматі. А отже, для чесного бізнесу відкрито величезний ринок об’ємом близько 250 млрд. грн. на рік, відзначив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов. Він додав, що за півтора роки роботи система довела свою ефективність і вже заощадила більше 3 млрд. грн. бюджетних коштів. Лідером в використанні ProZorro є Київська область, де економія склала 1,98 млрд. грн.

Використання системи ProZorro є обов’язковим для всіх закупівель вартістю від 200 тис. грн. для товарів і послуг, та від 1,5 млн. грн. – для робіт. Якщо предмет закупівлі має вартість від 50 тис. грн. до 200 тис. грн., то замовник зобов’язаний або провести закупівлю через систему, або завантажити в неї детальний звіт про закупівлю. Однак Міністерство економічного розвитку і торгівлі наполегливо радить використовувати ProZorro навіть на закупівлях вартістю від 5 тис. грн., оскільки навіть на таких невеликих тендерах система продемонструвала високу ефективність у рамках пілотного проекту, що тривав близько року. Державні закупівельники, підпорядковані КМДА, проводять закупівлі з бюджетом більше 5000 грн. через ProZorro, що допомагає більш ефективно використовувати гроші платників податків.