Інші податки

Рада з фінансової стабільності закликала до створення передумов для відновлення кредитування економіки

22.08.2016 / 14:40

Під час чергового засідання, яке відбулося 18 серпня 2016 р., члени Ради відзначили позитивні тенденції у відновленні економіки.

Прискорилися темпи зростання ВВП, інфляція знаходиться в прогнозованих межах, триває поступове відновлення обсягу депозитів населення у банках.

Учасники Ради підкреслили, що для закріплення вказаних тенденцій необхідне якнайшвидше відновлення співпраці з МВФ.Учасники засідання обговорили важливість перерахування прибутку НБУ до Державного бюджету України для успішного його виконання. Валерія Гонтарева запевнила присутніх у повній готовності НБУ перерахувати прибуток за 2015 рік у розмірі 38,164 млрд. грн. Для цього необхідно якнайшвидше сформувати Раду НБУ, яка має затвердити фінансову звітність Національного банку.

Учасники засідання обговорили питання відновлення кредитування економіки у 2017 році. На заваді цьому стоять непрацююча судова система, відсутність законодавства про посилення прав кредиторів та високе боргове навантаження більшості великих підприємств. Члени Ради звернули увагу на низьку ефективність правоохоронних органів у роботі з акціонерами та топ-менеджерами збанкрутілих банків. Додаткової уваги правоохоронців потребує загальнопоширена практика реалізації заставного майна Державною виконавчою службою за суттєво заниженими цінами.

На засіданні Ради також обговорювалася необхідність посилення фінансової та інституційної спроможності ФГВФО. Національний банк та Міністерство фінансів України підтвердили готовність фінансово підтримати Фонд у разі нестачі коштів для виплат вкладникам збанкрутілих банків. На думку НБУ, потреби у додаткових коштах будуть мінімальними. Члени Ради погодилися, що пріоритетом Фонду найближчими роками стане робота з реалізації активів та запропонували на наступному засіданні Ради у жовтні обговорити стратегічні питання подальшого реформування системи гарантування вкладів.

Рада з фінансової стабільності наголосила на необхідності прийняття закону, що змінить принципи формування наглядових рад державних банків. Більшість складу наглядових рад повинні становити незалежні члени, обрані на конкурсній основі. Відзначено необхідність повноцінної реалізації кроків, передбачених Стратегією розвитку державних банків.