Інші податки

Найближчим часом уряд запропонує систему, яка дасть можливість відновити соціальну справедливість у сферах оплати праці та пенсійного забезпечення

23.08.2016 / 13:50

Найближчим часом уряд запропонує систему, яка дасть можливість відновити соціальну справедливість у сферах оплати праці та пенсійного забезпечення

Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Уряду у вівторок, 23 серпня.

«Настав час, коли ми запропонуємо варіант, яким чином вирішити питання початку, який дасть можливість достойно оплачувати працю українських громадян, а також відновити соціальну справедливість у пенсійному забезпеченні. Це найголовніше наше завдання, — заявив Володимир Гройсман. — Найближчим часом ми презентуємо не популістичні, а реальні кроки, які люди відчують".

За його словами, заробітна плата українських громадян є недооцінена. «Наше завдання — найближчим часом запропонувати нову систему, яка дозволить розпочати відновлення справедливості для працюючих громадян», — зазначив Прем’єр-міністр.

Зокрема, за його словами, потрібно детінізувати заробітні плати, знищити системи «зрівнялівок», дати можливість побудувати якісну систему пенсійного забезпечення «для того, щоб українського пенсіонер, а це мільйони людей, розумів, що якщо він працює — він отримає достойну пенсію, і це буде гарантувати держава».

Голова уряду висловив переконання, що пропозиції щодо вирішення цих питань буде спільною позицією і матиме підтримку профспілок.

«Важливо, щоб ми все дуже чітко прорахували, яка є позиція і презентували її українському суспільству, і ми це зробимо спільно із підтримкою фракцій коаліцій парламенту, фракцій, які готові будуть підтримати такі необхідні рішення, спільно з Президентом», — зазначив він.

Володимир Гройсман повідомив, що сьогодні буде затверджено Генеральну угоду з профспілками, що не підписувалася урядом 5 років.

«Зараз ми вперше це зробимо. Це не просто угода, яку ми просто підпишемо формально, — це наші спільні зобов’язання, які ми будемо виконувати для того, щоб захистити права пересічного українця», — зазначив він.

«Яке наше завдання? Гідна робота, гідна заробітна плата, пенсійний вік — гідне пенсійне забезпечення. Я думаю, що настав час, коли ми усі ці проблеми вирішимо», — зауважив Володимир Гройсман.