Інші податки

Кабінет Міністрів погодив план заходів щодо дерегуляції господарської діяльності на 2016-17 роки

25.08.2016 / 10:20

Відповідне розпорядження було затверджено на засіданні уряду.

Оновлений план заходів щодо дерегуляції налічує 114 пунктів, які стосуються зменшення регуляторного тиску як в окремих галузях, так і в підприємницькій діяльності в цілому. Так, план містить заходи щодо спрощення умов для бізнесу в аграрній і будівельній галузі, енергетиці, телекомунікаціях та в харчовій галузі. Крім того, затверджено заходи по зменшенню кількості органів державного нагляду (контролю), а також відкриття доступу до надання публічних послуг, спрощення процедур митного і податкового регулювання тощо.

«Ця важлива реформа покращить інвестиційний клімат в Україні, сприятиме створенню нових робочих місць та покращить пзицію України у міжнародних бізнес-рейтинга», — зазначив міністр економіки Степан Кубів.

Минулий план з дерегуляції, з урахуванням етапності, був виконаний майже на 60%. Тож більша частина оновленого плану – це нові завдання, які додавались з урахуванням пропозицій, які надходили в Мінекономрозвитку під час обговорення. «Ми залучили представників об’єднань і асоціацій, громадських організацій, міністерств і відомств, для того, щоб план відображав найбільш болючі потреби бізнесу», – зазначив Максим Нефьодов, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі.

Рішення багатьох питань, що містяться в оновленому плані дерегуляції, як і раніше, залежать від ефективної роботи Верховної Ради України. Втім, величезну частину робіт мають виконати відповідні центральні органи влади. «Зменшення регуляторного тиску є одним з ключових завдань Мінекономрозвитку. Ми окреслили фронт робіт в цьому напрямку, і заручилися підтримкою як Уряду, так і підприємців, активістів», – додав Максим Нефьодов.

Після реєстрації план дерегуляції на 2016-17 роки буде розміщено на порталі Міністерства економічного розвитку і торгівлі.