Інші податки

У липні темпи падіння промвиробництва уповільнилися

25.08.2016 / 13:00

Про це повідомила головний економіст Dragon Capital Олена Бєлан у коментарі Укрінформу.

Темпи падіння промислового виробництва в Україні уповільнилися до -0,2% у липні з 3,4% у червні, але виявилися нижчими за очікування (+1,0%).

«Поліпшення динаміки промвиробництва у липні було очікуваним на тлі відновлення виробництва в металургійній і вугледобувній галузях після їх червневого падіння, викликаного страйком залізничників на східних територіях. Зростання металургії прискорилося до 4,3% у липні з 0,4% у червні, а темпи падіння вугледобувної галузі уповільнилися до 0,4% в липні з -8,9% у червні. Показник промвиробництва збігся з консенсус-прогнозом агентства Bloomberg (-0,4%), але виявився нижче наших більш оптимістичних очікувань (+ 1,0%) через раптове падіння обсягів випуску машинобудівної галузі (-12% порівняно з -2,5% у червні), в основному у транспортному машинобудуванні», — сказала Олена Бєлан.

Згідно з оцінками Держстату, сезонно-згладжені обсяги промвиробництва зросли на 4,0% у минулому місяці після зниження на 2,5% у червні. Проте липневий показник промвиробництва залишився все одно на 1,0% нижче від рівня грудня 2015 р.

За словами Бєлан, інші індикатори реального сектору показали неоднозначну динаміку.

«У липні істотно погіршилася динаміка вантажообороту — падіння становило оціночно -5,8% після п’яти місяців зростання, у першу чергу за рахунок транзиту газу, причиною чого стала висока база порівняння (торік обсяги транзиту значно зросли у другому півріччі)», — зазначила вона.

Експерт наголосила, що темпи зростання роздрібного товарообігу залишилися слабкими, вказуючи на відсутність значного пожвавлення внутрішнього попиту, хоча зростання пасажирообігу було досить високим (оціночно +8,7%), ймовірно відображаючи переорієнтацію потоку туристів на внутрішні приморські курорти.

«Сільське господарство зросло на 1,2%, у результаті чого показник за 7 місяців 2016 року становив +0,5% — перше кумулятивне зростання з початку року», — сказала вона.

Серед позитивних зрушень, про які зазначила економіст, — зростання будівництва, що прискорилося до 13% у липні з 4,7% у червні і вказує на поступове відновлення інвестиційної активності.

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42