Інші податки

Мін’юст та Нацполіція об’єднають зусилля для боротьби з рейдерством

26.08.2016 / 12:40

Про це сьогодні у ході Антирейдерського круглого столу повідомив заступник Міністра юстиції Павло Мороз.

Наступного тижня Міністерство юстиції та Національна поліція підпишуть Меморандум про взаємодію, який забезпечить обмін інформацією про можливі рейдерські захоплення та дасть можливість обом органам значно оперативніше реагувати на такі ситуації.

«Це буде перший меморандум, який буде укладено в нашій країні у сфері боротьби з рейдерством. Він забезпечить повну взаємодію між Мін’юстом та Національною поліцією. Адже є випадки, коли звертаються до Національної поліції і не звертаються до Мін’юсту, або навпаки. Ми обмінюватимемося інформацію про звернення і спільно реагуватимемо на такі випадки», — зазначив заступник Міністра юстиції.

Він також поінформував, що цьогоріч кількість успішних рейдерських захоплень значно скоротилася. Передовсім, досягти цього вдалося завдяки реформі у реєстраційній сфері та початку роботи Комісії Міністерства юстиції з розгляду скарг на дії державних реєстраторів.

«Минулого року було зафіксовано близько 3000 рейдерських захоплень. Із них 2700 були успішними. За статистикою, цього року їх в 3 рази менше, ніж минулого року. Більше того, з початку цього року запрацювала Комісія Міністерства юстиції з розгляду скарг на дії державних реєстраторів, завдяки роботі якої нині 60% рейдерських захоплень зазнали фіаско, а майно та бізнес були врятовані», — наголосив Павло Мороз.

За його словами, завдяки успішній реформі адмінпослуг Україні вдалося значно піднялися в рейтингу Doing Business. Для подальшого зростання необхідно покращити показники у такій важливій складовій інвестиційного клімату як захищеність права власності.