Інші податки

Президент хоче спростити процедури експорту

29.08.2016 / 17:40

Це повинно проходити в рамках загального процесу дерегуляції.

Петро Порошенко вважає за необхідне суттєве спрощення процедури експорту в Україні, що стане важливим кроком на шляху побудови сприятливого інвестиційного клімату в нашій країні. Про це він сказав на засіданні Національної ради реформ.  «Треба спростити процедуру експорту, — зазначив Петро Порошенко. — Добре, що нам вже не треба перекладати контракти багатьма мовами, достатньо буде зареєструвати контракт і надати електронну копію».

Він також сказав, що спрощення процедур експорту має відбуватися в рамках загального процесу дерегуляції. «Необхідно продовжувати рішучі кроки в напрямі дерегуляції. Це не тільки скорочення ліцензій, дозволів і сертифікатів. Це і темп отримання дозволів, який досі, за оцінками Світового банку, становить 263 дня. Для порівняння: у Південній Кореї такий термін — 18 днів. Більшість дозволів треба скасувати, а решту передати на місця. Нема чого з Києва чекати дозволу. Нам є чим займатися», — наголосив Порошенко.

Президент звернув увагу на те, що на поточний момент у Верховній Раді зареєстровано 39 проектів законів, 5 із яких вже проголосовані в першому читанні. При цьому Порошенко висловив сподівання, що з початком нової сесії парламентарії приділять саме цим законопроектам особливу увагу.