Інші податки

У Мінфіні розповіли про основні пріоритети держбюджету на 2017 рік

02.09.2016 / 09:40

Серед них — фінансування сфери національної безпеки і оборони, децентралізація, енергоефективність, сфера освіти, питання заробітних плат та пенсійного забезпечення, відновлення мережі українських доріг та інфраструктури тощо.

В рамках цих пріоритетів Міністерство фінансів не лише завершує роботу над формуванням проекту держбюджету-2017, а й проводить системну бюджетну реформу, стверджують у міністерстві. Мета реформи — створити бюджет економічного зростання, реальний ефект від чого мають відчути громадянин і бізнес в Україні.

Щоб цього досягти, Мінфін готує відповідальний та максимально реалістичний бюджет-2017, де всі видатки будуть підтверджені доходами. Цього року змінено сам підхід до розробки бюджету, який виходить не з видатків та побажань, а саме від доходів та реальних можливостей. Так, Мінфін виступає драйвером реформ з цілого ряду напрямів через зміну підходів до фінансування та підвищення ефективності витрат. Це сприятиме не лише збалансованості бюджету, а й проведенню реформ в інших сферах, таких як освіта, медицина та соціальна сфера. В рамках цих реформ головний акцент слід робити перш за все на фінансуванні не порожніх приміщень, а якісних послуг та високого рівня сервісу.

На основі цих принципів Мінфін також впроваджує середньострокове бюджетування, тобто проект прогнозу держбюджету на 2018-2019 рр., закладаючи план розвитку економіки країни на 2-річну перспективу. Мета цього кроку — проведення передбачуваної і послідовної бюджетної політики, що буде платформою для подальшого соціально-економічного розвитку нашої країни. Окрім того, передбачуваність бюджетної політики та прогнозування на кілька років вперед дозволить проводити системні глибокі реформи, підвищити інвестиційну привабливість та покращити бізнес-клімат. Відповідно, бізнес зможе планувати свою діяльність більш довгостроково.

На сьогодні Мінфін проводить консультації щодо балансування держбюджету на 2017 рік з метою вироблення спільного рішення, як досягти ефективності у використанні бюджетних коштів, забезпечуючи при цьому всі потреби громадян.