Інші податки

У Мінекономіки оцінили шанси отримати 17 мільярдів від приватизації

02.09.2016 / 14:40

До бюджету 2016 року закладено більш як 17 млрд грн надходжень від приватизації, але на даний момент надійшло менше 50 млн грн. Але, перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Юлія Ковалів вважає, що шанси на його виконання є.

«Я оцінюю шанси його (план надходження 17 млрд від приватизації - ред.) виконання як 50 на 50. Частина активів, швидше за все, буде продана — це обленерго і ОПЗ. А продаж Центренерго, швидше, залишиться під знаком питання», — сказала Ковалів.

За її словами, інвесторам зараз цікаві такі держпідприємства, як Укрспирт, енергокомпанії і концесія портів.

Заступник міністра відзначила, що відносно Укрзалізниці може бути кілька моделей дій.

«Швидше за все, саме залізничне полотно не підлягатиме приватизації. А решта — вокзали, рухомий склад — може стати конкурентним ринком, а не держмонополією, як зараз», — вважає Ковалів.

Пошта, на її думку, теж досить складний об’єкт, тому приватизація Укрпошти маловірогідна в середньостроковій перспективі.

«У багатьох країнах вона (пошта - ред.) збиткова і підтримується державою. Десь вона поєднує функції з банками, десь має монопольне право на доставку невеликих посилок. До того ж пошта ще і соціальний об’єкт. Якщо зробити її виключно орієнтованою на прибуток, більшість відділень у селах доведеться закрити, чого у світі ніхто не робить. Тому приватизація Укрпошти маловірогідна в середньостроковій перспективі», — відзначила Ковалів.

Крім того, за словами заступника міністра, у проекті розвитку держбанків вже запланована приватизація Укргазбанку.

«У проекті розвитку держбанків вже запланована приватизація Укргазбанку. Що стосується інших держбанків (Укрексімбанку і Ощадбанку - ред.) - питання зараз обговорюється. Розглядається можливість продажу міноритарної частки комусь з міжнародних фінансових корпорацій», — розповіла вона.