Інші податки

Використання ProZorro стає простішим для держзамовників

05.09.2016 / 17:40

На інформаційному сайті для держзамовників http://infobox.prozorro.org/ відтепер працює онлайн-конструктор примірних специфікацій.

Конструктор дозволяє будувати індивідуальні специфікації для закупівель на основі існуючих шаблонів, що значно спрощує підготовку тендерної документації.

Створення конструктора примірних специфікацій є наступним кроком розвитку бази знань для держзамовників. Першим кроком було створення бази специфікацій на найбільш популярні групи товарів. Мова йде про примірні описи предметів закупівель, використання яких значно спрощує оформлення тендерної заявки. Замовник може обрати типову специфікацію, наприклад, на папір чи офісні стільці, і змінити її відповідно до власних потреб. При цьому йому не треба буде вигадувати опис бажаного товару з нуля: у випадку з папером, наприклад, мова може йти про дюжину різних параметрів. Таким чином, використання примірних специфікацій дозволяє підвищити ефективність держзакупівель з точки зору співвідношення ціна/якість.

Відтепер у замовників є можливість не тільки використати примірну специфікацію, а й створити власну, комбіновану, з допомогою онлайн-конструктора: http://bit.ly/2c5mcWa. Наприклад, дитячий садок планує закупити 5 різних видів овочів для їдальні. Для цього в конструкторі необхідно обрати одну із вже існуючих позицій, приміром моркву, задавши її у пошукову форму, і натиснути на позначку конструктора, відкривши можливість для редагування. Після цього треба додати у редаговану специфікацію решту позицій (картопля, капуста і так далі). Якщо їхній опис вже є у базі примірних специфікацій, то їх можна додати з автоматичними параметрами, якщо ж ні — то прописати їх вручну.

Далі замовник може обирати необхідні для нього параметри по кожній з позицій замовлення (наприклад, розмір овочів, їхній сорт, упаковка тощо). Після уточнення бажаних параметрів можна завантажити фінальну специфікацію у зручному форматі, або відразу направити на електронний майданчик. Для більш зручного користування конструктором кожен з етапів підготовки специфікацій супроводжують детальні підказки.

«З 1 серпня всі тендери в Україні проводяться в електронній системі публічних закупівель ProZorro. Цьому передувало 1,5 роки роботи системи в пілотному режимі і масштабна навчальна кампанія щодо використання системи. Втім, наше завдання — поглиблювати знання і навички, а також пропонувати інструменти, які спрощують життя замовникам. І конструктор типових специфікацій - один з таких інструментів», — зазначив Максим Нефьодов, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

Він також закликав постачальників залучатися до поповнення бази примірних специфікацій. «Щоб підвищити якість закупівель, нам потрібні зразкові описи товарів. І саме постачальники зацікавлені в тому, щоб замовники використовували чіткі, детальні і не дискримінаційні специфікації», — додав він.