Новини

Роман Насіров: «Законодавство має бути таким, щоб його однозначно розуміли усі»

07.09.2016 / 17:20

Про норми податкового законодавства, які  потребують змін, і про необхідність їх внесення в законодавчі акти йшлося під час зустрічі Голови ДФС Романа Насірова та представників Європейської бізнес асоціації.

Внесення відповідних змін в норми Податкового кодексу, які містять двозначне тлумачення,  на думку бізнесу, сприятиме встановленню рівних умов роботи для всіх учасників ринку тієї чи іншої галузі економіки.

Зауваження та пропозиції бізнесу в ДФС були схвально прийняті. Так, Голова ДФС України Роман Насіров закликав учасників заходу до активної спільної роботи в робочих групах щодо напрацювання пропозицій до законодавства.

«Податкове законодавство не ідеальне і потребує змін. Це питання є одним із актуальних на сьогодні. Законодавство має бути таким, щоб його однозначно розуміли усі. Це позиція фіскальної служби. Саме тому ми повинні спільно працювати над його вдосконаленням, адже лише у такій співпраці можна досягти компромісу і виписати норми так, щоб вони задовольняли і державу, і бізнес», — наголосив Роман Насіров.

Учасники зустрічі зосередили увагу на  напрямах боротьби з нелегальним виробництвом спирту та алкогольних напоїв.  ДФС вже розроблено пропозиції щодо внесення змін до податкового законодавства у зв’язку з ухваленням концепції створення автоматизованої системи контролю за обігом підакцизних товарів «Електронна акцизна марка», яка стане ефективним механізмом протидії реалізації фальсифікованої підакцизної продукції та посилить контроль за сплатою акцизного податку.

Крім того, розглядали питання щодо стану відшкодування податку на додану вартість, функціонування системи електронного адміністрування ПДВ, переваги застосування системи «Єдине вікно», яке з серпня функціонує на українських митницях, тощо.