Інші податки

ProZorro отримало можливість інтеграції із Єдиним держреєстром юридичних осіб та приватних підприємців

12.09.2016 / 09:30

Найближчим часом в електронній системі публічних закупівель ProZorro з’явиться функція автоматичної перевірки даних замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців (ЄДР).

Таку можливість забезпечує відповідна постанова, яку уряд затвердив на засіданні в четвер, 8 вересня.

Інтеграція через API з основними реєстрами є одним з головних завдань у розвитку системи ProZorro та створенням абсолютно «без паперових» закупівель. Можливість автоматичної перевірки інформації в Єдиному державному реєстр — це перший крок на цьому шляху.

«Наша мета — зменшення кількості документів, які потрібні підприємствам для роботи з ProZorro», — прокоментував таке рішення Уряду Степан Кубів.

Мінекономрозвитку розраховує на сприяння з боку Технічного адміністратора ЄДР — ДП «НАІС» щодо якнайшвидшої інтеграції реєстру.

Автоматичний обмін даними з ключовими реєстрами вирішує одразу декілька завдань, розповів заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов. «Це підвищить безпеку системи, оскільки не дозволить вносити в систему некорректні дані. Крім того, це полегшить роботу бізнесу, оскільки автоматизує перевірку даних — паперові довідки будуть непотрібні», — пояснив він.

Крім того, інтеграція реєстрів значно спростить роботу держзамовниками, тому що їм треба буде перевіряти менше даних постачальника вручну. «І як наслідок, ми зменшимо дрібну корупцію у видачі довідок і витягів», — зазначив Максим Нефьодов.

Аналогічні можливості прийнята постанова відкриває і для інших організацій, зацікавлених в інтеграції через API, у тому числі і приватних — так, ряд банків раніше висловлювали зацікавленість у такій послузі.

Заступник Міністра додав, що технічно інтеграція ЄДР в систему ProZorro не повинна забрати багато часу, за умови активної роботи всіх сторін. Наразі тривають переговори щодо інтеграції решти ключових реєстрів — ДФС, МВС тощо.

Нагадаємо, раніше в систему ProZorro було додано функцію перевірки оплати за контрактом. Завдяки зусиллям Мінекономрозвитку, команди ProZorro, Міністерства фінансів, системи Є-Data і проекту .007, кожен бажаючий може ознайомитись не тільки із текстом контракту, який було підписано з переможцем тендеру, а ще й дізнатися, чи була проведена по ньому оплата.