Інші податки

Україні доведеться скоротити бюджетні витрати

12.09.2016 / 18:20

Уряду України доведеться скоротити бюджетні витрати, щоб повернути бюджет в 2016 році до мети, узгодженої з міжнародними кредиторами, так як затримка з приватизацією і слабке відновлення економіки не дали очікуваних доходів.

Про це міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив в інтерв’ю Bloomberg.

«У нас був нереалістичний бюджет на 2016 рік», — заявив Данилюк. Разом з тим, він відмовився уточнити, які галузі можуть бути спрямовані на скорочення бюджету. «Є величезні бюджетні ризики, і я працюю кожен день, щоб зменшити їх», — додав він. Крім того, наголошується, що в Мінфіні України прогнозують, що ВВП країни збільшиться на 1% в цьому році.

 Як повідомляється, з початку серпня через загострення конфлікту між РФ і Україною гривня втратила 6,9% по відношенню до долара, що змусило Нацбанк продавати резерви. Через що, за прогнозами Данилюка, у наступному році уряд бачить гривню на рівні 27,2 по відношенню до долара. Крім того, на думку Данилюка, інфляція в наступному році складе на рівні 8,1%. Разом з тим уряд планує скоротити бюджетний дефіцит до 2% від ВВП до 2019 року.