Новини

Українсько-молдовський кордон: економічний розвиток та зміцнення безпеки

27.09.2016 / 12:30

Вчора в головному офісі Місії Європейської Союзу з надання допомоги в питаннях кордону в Україні та Республіці Молдова (EUBAM)  у м. Одеса відбулася робоча зустріч експертів прикордонних та митних відомств України та Республіки Молдови.


Місія співпрацює з Молдовою та Україною над приведенням стандартів і процедур охорони кордону, митної справи і торгівлі у відповідність до тих, які діють у країнах-членах ЄС. Зокрема, допомагає покращувати співробітництво по обидва боки кордону між прикордонними і митними відомствами, а також іншими правоохоронними органами і сприяє міжнародному координованому співробітництву. EUBAM допомагає Молдові та Україні виконувати зобов’язання за Угодами про Глибоку і всеосяжну зону вільної торгівлі (ГВЗВТ), підписаними обома країнами разом з Угодами про Асоціацію з ЄС. Вона також робить свій внесок у мирне врегулювання придністровського конфлікту за допомогою заходів зі зміцнення довіри та проведення моніторингу на придністровській ділянці молдавсько-українського кордону.

Під час зустрічі, що відбулася 26 вересня поточного року, було розглянуто стан та перспективи співробітництва у сфері п’ятистороннього аналізу обстановки на українсько-молдовському кордоні в рамках Протоколу робочої зустрічі прикордонних та митних відомств України, Республіки Молдови і представників Місії EUBAM з опрацювання щомісячного Оціночного звіту про результати охорони спільного державного кордону.

За результатами зустрічі було досягнуто домовленості про подальше вдосконалення системи обміну статистичною та аналітичною інформацією між прикордонними та митними відомствами України і Республіки Молдова, а також нормативного врегулювання технічних процедур з такого обміну.

Нагадаємо, що спільний п’ятисторонній аналітичний звіт став одним із основних документів, який чітко аргументував реальний стан справ на українсько-молдовському державному кордоні та дав змогу відхилити будь-які спекуляції щодо так званої чорної діри.