Інші податки

Німецькі радники: В Україні після двох років рецесії почалося зростання ВВП

27.09.2016 / 13:50

Німецька група радників при уряді України на основі статистичних даних має підстави вважати, що макроекономічні реформи в країні йдуть у правильному напрямі.


«Нині макроекономічні індикатори свідчать про те, що Україна стоїть на правильному шляху», — йдеться в підготовленій групою аналітичній записці, переданій спецкору Укрінформу у ФРН.

В  підтвердження своєї думки вони наводять такі дані як: початок зростання ВВП після 2 років суворої рецесії (прогноз — на 1,5%), збільшення інвестицій (на 9,6% в першому півріччі), зниження інфляції до менш ніж 10% (з понад 60% в квітні 2015 року) і відносно стабільний обмінний курс національної валюти, очікуване зниження цього року дефіциту бюджету і рахунків за поточними операціями відповідно до 4% і 2% ВВП (проти 10% в 2014 році в першому випадку і 9% в 2013 році в другому).

Радники звертають увагу на те, що «успішні кроки зроблено попри вкрай несприятливі зовнішні шинники такі як: конфлікт в східній частині країни, зменшення доступу на ринки Росії і Центральної Азії, низькі ціни на два найважливіших для України експортних продукти — зерно і сталь».

Особливо наголошується на позитивних змінах у банківському секторі, де до кризи існувало близько 180 банків, серед яких і так звані «олігархічні», і сфері ціноутворення в енергетиці. Різке підвищення цін на енергоносії — міра болюча в короткостроковій перспективі, визнають експерти, але така, що веде до ефективнішого витрачання і зниження корупції.

«Проте в інших секторах швидкість реформ має бути збільшена», — закликають економісти. Вони підкреслюють, що стійкої макроекономічної стабілізації можна досягти лише тоді, коли широкі верстви населення отримуватимуть від неї вигоди у формі зростання доходів. «Якщо цього не станеться, реальною буде загроза того, що люди можуть втратити терпіння, а демагоги — отримати вплив», — попереджають автори записки. Вони зазначають, що в разі відмови від реформ МВФ припинить програми допомоги, а в цьому випадку макроекономічна нестабільність може повернутися.