Інші податки

Єдиний цифровий простір: місце і роль України

28.09.2016 / 14:40

З ініціативи Мінекономрозвитку розпочато розробку дорожньої карти з інтеграції України у цифрове співтовариство ЄС.

Уже створено проект дорожньої карти на 2016-2025 роки, який буде презентовано для обговорення з європейською стороною у другій половині жовтня поточного року під час другого засідання Міністрів з цифрової економіки країн ЄС та Східного партнерства.

За оцінками Світового Банку, у світі до 2020 року можна очікувати зникнення 7 млн професій та появу близько 2 млн нових. В Україні, зокрема, цифровий ринок стрімко зростає, удвічі збільшилися обсяги електронної комерції.  Зі слів Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва, економічний ефект від поширення широкосмугового доступу до Інтернету в країні оцінюється у додаткових 4–6 млрд євро на рік до ВВП на кожні 10% нових споживачів. Це – найвищий в Європі показник. Тож цифровізація усіх важливих процесів у державі є невід’ємною складовою прогресу та розвитку економіки.

У парламенті вже зареєстровані законопроекти «Про електронні комунікації», «Про радіочастотний ресурс України», «Про електронні довірчі послуги», які стануть підгрунтям для подальшої роботи у галузі цифровізації..

Крім того, для подальшого ефективного розвитку цифрового ринку в Україні та його інтеграції в ЄС слід суттєво покращити цифрову інфраструктуру та технології. Йдеться, зокрема, про те, щоб забезпечити широкосмуговий інтернет, новітні технології та сучасні можливостей по усій території України. Іншим важливим досягненням мають стати зміни в підходах до навчання відповідних фахівців. У 2025 році найкращі ІТ-фахівці та найкращі цифрові технології мають бути саме в Україні, – прогнозують фахівці  відомства.