Інші податки

Міністр фінансів встановив ключові показники ефективності в реформі ДФС

29.09.2016 / 14:40

27 вересня Міністр фінансів Олександр Данилюк затвердив та надіслав Голові Державної Фіскальної Служби ключові показники ефективності (Key Performance Indicators —КРІ) в реформі ДФС.

КРІ були надіслані разом із листом Міністра фінансів до Голови ДФС, де визначаються стратегічні цілі та завдання на 2016-2017 роки. Відповідна практика існує у багатьох країнах Європи, наприклад, Франції та Великобританії.

Результатом реформи ДФС має бути реальний позитивний ефект, відчутний для бізнесу. Для того, щоб досягти цього ефекту та виміряти його, Міністр фінансів встановив конкретні завдання по кожному з основних напрямів.

Одним із КРІ є регулярна оцінка задоволеності платників податків роботою ДФС. Те, наскільки бізнес задоволений роботою ДФС, і буде найкращим індикатором реформи.

Голова ДФС має щомісячно звітувати про виконання цих КРІ та оприлюднювати ці звіти на сайті ДФС. Мінфін також буде оприлюднювати звіти ДФС на офіційному сайті Міністерства. Це дасть можливість абсолютно кожному контролювати ДФС у проведені реформи.

Очікуваний ефект:

  • значне зменшення корупції в ДФС;
  • покращення керованості системи ДФС;
  • зменшення рівня необґрунтованих перевірок та донарахувань;
  • підвищення ефективності апеляційних оскаржень;
  • зменшення рівня податкового боргу;
  • мінімізація людського фактору;
  • покращення якості сервісів.

КРІ були розроблені разом з громадськими експертами та в партнерстві з Інститутом податкових реформ. Мінфін також проводив відкрите громадське обговорення КРІ, під час якого кожен охочий міг вільно висловити свої ідеї та коментарі. Мінфін декілька разів представляв проміжні робочі версії КРІ громадським експертам для обговорення нових пропозицій.

Ознайомитися з KPI можна за посиланням.