Інші податки

Гроші повертаються до банків

29.09.2016 / 16:40

Строкові депозити населення в банках України продовжують зростати, повідомляють в НБУ.

У серпні 2016 року банки наростили портфель строкових депозитів фізичних осіб в національній валюті на 0,3% – до 120,96 млрд. грн., в іноземній валюті в доларовому еквіваленті майже на 0,4% – до 6,76 млрд. доларів США.

З початку року цей показник в гривні збільшився на 9,58 млрд. грн. (+8,6%), в іноземній валюті в доларовому еквіваленті за 9 місяців практично не змінився.

«Строкові вклади населення демонструють з початку року сприятливу динаміку, що позитивно впливає на ліквідність банківської системи та створює міцне підґрунтя для пожвавлення кредитування. Важливо, що приріст забезпечили строкові вклади як в національній валюті, так і в іноземній, в доларовому еквіваленті, – зазначила Катерина Рожкова, в.о. заступника Голови НБУ. – Ми очікуємо подальшого зростання довіри населення до банків та збереження позитивної тенденції».

За підсумками серпня гривневі кошти фізичних осіб на вимогу скоротилися на 4,8% до 67,3 млрд. грн. Відтік має сезонний характер і пояснюється головним чином активним використанням населенням коштів з поточних рахунків у відпускний період. Кошти фізичних осіб на вимогу в іноземній валюті за аналогічний період зросли на 3% до 1,68 млрд. доларів США.

В цілому гривневий депозитний портфель фізичних осіб з початку року зріс на 8,52 млрд. грн. (+4,7%) до 188,26 млрд. грн., в іноземній валюті в доларовому еквіваленті – на 0,16 млрд. доларів США (+2%) до 8,442 млрд. доларів США.