Інші податки

У сплаті податків важливий фактор довіри до держави

05.10.2016 / 10:30

У цьому переконаний голова Комітету економістів України Андрій Новак.

За його словами, українці намагаються приховати свої прибутки, бо не мають податкової культури і не довіряють державі як розпоряднику грошей.

«Ми маємо виховувати податкову культуру в інформаційному просторі. Формувати в суспільстві думку, що ступінь патріотизму визначається величиною сплачених податків. Патріот — не той, хто б’є себе в груди і ходить у вишиванці. Патріотизм — розмір сплачених податків. Не обов’язково в конкретній сумі, а у відсотковому співвідношенні свого доходу. Кожен громадянин має усвідомлювати себе тим, хто утримує державу», — переконаний економіст.

Для виховання податкової культури необхідно 5-10 років, вважає експерт.

«У сплаті податків важливий фактор довіри до держави. Платник має бачити, що держава використовує його гроші раціонально й ефективно. А коли бачить, що чиновники будують палаци, їздять на шикарних автомобілях, мають одяг, який коштує кілька річних пенсій, у нього виникає запитання: кому я плачу? У формуванні культури сплати податків першим кроком має бути довіра до розпорядника. Коли ми будемо бачити, що державні закупівлі проводяться прозоро, бюджетні гроші використовуються раціонально, кошти йдуть за призначенням, тоді довіра до розпорядника підвищиться. Ми розумітимемо, що утримуємо не купку чиновників та їхнє шикарне життя, а державу», — запевняє Андрій Новак.