Інші податки

Обмеження щодо залучення інвесторів в енергосервіс буде знято

05.10.2016 / 11:00

4 жовтня 2016 року Верховна Рада України прийняла за основу законопроект (реєстр. №4549) про внесення змін до Закону України «Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації» (щодо механізму закупівлі енергосервісу).

«Сьогодні цей законопроект надважливий для повноцінного запуску ринку енергосервісу у бюджетній сфері. Як відомо, основний закон з енергосервісу було прийнято ще в квітні 2015 року. Водночас, з 1 серпня цього року у зв’язку із прийняттям нового базового законодавства у сфері закупівель виник законодавчий бар’єр для проведення закупівель енергосервісу. Розуміючи цю ситуацію, Держенергоефективності спільно з народними депутатами було ініційовано та у співпраці із залученням зовнішніх експертів напрацьовано законопроект про внесення змін до Закону України  № 327-VIII від 09.04.2015 р.», — прокоментував рішення Верховної Ради України голова Держенергоефективності Сергій Савчук та додав, що законопроект зареєстровано групою народних депутатів за №4549 від 29.04.2016 р.

Законопроект містить як технічні правки у зв’язку із зміною базового законодавства в сфері закупівель, так і удосконалення положень відповідно до пропозицій потенційних учасників енергосервісу, у тому числі місцевих органів виконавчої влади.

«Прийняття зазначеного законопроекту дозволить здійснювати електронні закупівлі, зокрема, через систему PROZORRO. Таким чином, не буде жодних законодавчих обмежень щодо залучення інвесторів у сферу підвищення енергоефективності будівель бюджетної сфери. Це відкриття шляху до масштабної енергомодернізації в Україні», — наголосив голова Агентства.

С. Савчук також зазначив основну перевагу ЕСКО-механізму у бюджетній сфері. Це можливість провести утеплення шкіл, дитсадків, лікарень та інших будівель без залучення додаткових бюджетних коштів.

За прийняття законопроекту за основу у першому читанні проголосувало 236 народних депутатів України.