Новини

Україна піднялася в рейтингу Doing Business-2017 і посіла 80 місце

26.10.2016 / 15:00

Підняття у рейтингу Doing Business-2017 — результат реформи ДФС.
Завдяки реформуванню фіскальної служби Україна піднялася в рейтингу Doing Business-2017 і посіла 80 місце серед 190 країн світу.
За останній рік Україні вдалося покращити показники по декільком напрямам, серед яких першочергове значення має сфера оподаткування. По показнику «Сплата податків» Україна перемістилася з 107-го на 84-е місце. Зміни відбулися завдяки активній роботі по двом головним пунктам — зменшенню часу на заповнення необхідних форм та зниженню ставки Єдиного соціального внеску. ДФС націлена на подальше спрощення процедур адміністрування та сплати податків і створення комфортних умов для легального бізнесу. Це — один із стратегічних напрямків нашої діяльності.
Серед найбільш успішних ініціатив, які були реалізовані та значно гармонізували податкове законодавства, можна виділити:

  • гармонізацію податкового та бухгалтерського обліку;
  • електронне адміністрування ПДВ;
  • запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального;
  • спрощення форм податкової звітності;
  • вдосконалення заходів податкового контролю;
  • спрощення реєстрації платниками податків;
  • запровадження нових електронних сервісів для платників податків.

Ефективна реалізація реформи ДФС матиме значний вплив на розвиток та стабілізацію економіки країни.
Через фіскальні механізми відбувається найбільш ефективне регулювання та гармонізація інтересів держави і бізнесу. Протягом останнього часу в Україні триває масштабний процес реформування податкової системи, завданнями якого є зменшення податкового навантаження на бізнес, детінізація та спрощення податкового законодавства. Крім того, податкова реформа є однією з умов продовження співпраці з МВФ, що відіграє важливу роль у забезпеченні макроекономічної та фінансової стабільності в Україні.


Звіт Світового банку (англійською мовою) можна переглянути тут