Акциз
Тема: Акцизний податок

Сплата акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів

 

Чи потрібно суб’єкту господарської діяльності сплачувати акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів у разі заправки як власної техніки, так і техніки сторонніх організацій?


Відповідно до абзацу третього пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів — це, зокрема, фізичний відпуск з автозаправної станції (АЗС) та/або автомобільної газозаправної станції (АГЗС) товарів, зазначених у пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 цього Кодексу, незалежно від форми розрахунків.

Пунктом 216.9 ст. 216 Податкового кодексу передбачено, що датою виникнення податкових зобов’язань щодо реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону про РРО, для безготівкових розрахунків — дата оформлення розрахункового документа на суму проведеної операції, який підтверджує факт продажу, відвантаження, фізичного відпуску товару, а в разі реалізації товарів фізичними особами — підприємцями, які сплачують єдиний податок, — дата надходження оплати за проданий товар.

Таким чином, у разі заправки пальним власної техніки через власні паливозаправні колонки, за відсутності розрахункових операцій, без застосування РРО та у разі використання суб’єктом господарської діяльності такого палива винятково для власних потреб такі операції з відпуску пального не є операціями з його реалізації у розумінні абзацу третього пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу. У такому випадку суб’єкт господарської діяльності не сплачує акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів.

При здійсненні операцій з фізичного відпуску пального одночасно для заправки як власної техніки, так і техніки сторонніх організацій об’єктом оподаткування акцизним податком з роздрібного продажу є операції з фізичного відпуску пального для заправки автотранспорту сторонніх організацій.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42