26.07.2016 р. набрав чинності наказ № 547, яким затверджено порядки:
• Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги);
• Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти;
• Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій;
• Порядок опломбування реєстраторів розрахункових операцій.
Метою прийняття цього наказу було приведення нормативно-правових актів, пов’язаних із реєстрацією РРО, книг обліку розрахункових операцій (далі — КОРО) та розрахункових книжок (далі — РК) у відповідність із вимогами чинного законодавства.
Водночас згідно з наказом № 547 втратив чинність наказ № 417.
Наказом № 547 збережено послідовність (етапи) та строки виконання процедур з реєстрації/перереєстрації РРО, КОРО на РРО та КОРО на господарські одиниці (далі — ГО), які існували до набрання чинності цим наказом, до того ж збережено структуру порядків, перелік додатків.
Зокрема, залишилося незмінним положення, що реєстрація/перереєстрація РРО, КОРО на РРО та КОРО на ГО здійснюються, як і раніше, в контролюючому органі за місцем обліку суб’єкта господарської діяльності (далі — СГД) як платника податків.
При цьому є ряд процедур з реєстрації, перереєстрації та скасування реєстрації РРО, КОРО та РК, які зазнали змін, про що йтиметься далі.
Змінено форми окремих документів:
Доповнено перелік документів, які СГД подає до контролюючого органу:
Встановлено тимчасову вимогу про надання суб’єктом господарювання разом із заявою про реєстрацію/перереєстрацію копії договору (або іншого документа) між ЦСО та виробником. Ця вимога виконуватиметься до створення Реєстру центрів сервісного обслуговування;
Спрощено процедуру перереєстрації РРО в контролюючому органі за новим основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків у разі зміни контролюючого органу, в якому суб’єкт господарювання обліковується як платник податків за основним місцем обліку.
Встановлено, що реєстраційне посвідчення, видане суб’єкту господарювання контролюючим органом за попереднім місцем обліку, залишається чинним до моменту виникнення змін у даних щодо суб’єкта господарювання, зазначених в реєстраційному посвідченні.
Документи щодо реєстрації/перереєстрації РРО, які перебували у контролюючому органі за попереднім основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків, передаються разом з обліковою справою до контролюючого органу за новим основним місцем обліку такого платника.
Доповнено перелік підстав для скасування реєстрації РРО. Так, скасування реєстрації РРО відбувається у разі наявності судового рішення про визнання недійсним договору оренди господарської одиниці. Скасування реєстрації РРО за цією підставою може здійснюватися за заявою суб’єкта господарювання або за рішенням контролюючого органу за місцем реєстрації РРО.
Конкретизовано строки та дії суб’єктів господарювання в окремих випадках. Зокрема, встановлено, що СГД має:
Уточнено окремі положення:
ДОВІДКОВО
На офіційному веб-порталі ДФС в розділі: Головна / Законодавство / Податкове законодавство / Листи оприлюднено лист № 26665/7/99-99-08-01-03-17, яким надано роз’яснення з приводу можливості продовження застосування суб’єктами господарювання та перереєстрації КОРО на РРО, які були зареєстровані за формами, встановленими у додатку 1 до Порядку № 417.