Соціальне страхування
Тема: Пенсійне і соціальне забезпечення

Пенсія у разі втрати годувальника

Чоловіку з квітня 2008 р. було призначено наукову пенсію, а в травні поточного року він помер. Чи має його жінка право на наукову пенсію у разі втрати годувальника і якщо так, то в якому розмірі?


Статтею 37 Закону про наукову діяльність визначено, що пенсія у разі втрати годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого наукового (науково-педагогічного) працівника, які були на його утриманні (при цьому дітям пенсія призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника), на одного непрацездатного члена сім’ї у розмірі 40% пенсії наукового (науково-педагогічного) працівника.

До непрацездатних членів сім’ї померлого наукового (науково-педагогічного) працівника належить дружина, якщо вона є інвалідом або досягла пенсійного віку, передбаченого ст. 26 Закону про пенсійне страхування.

Отже, на призначення пенсії у разі втрати годувальника відповідно до Закону про наукову діяльність жінка можете розраховувати за умови, що досягнуто пенсійного віку або її визнано інвалідом. При цьому пенсія призначатиметься в розмірі 40% від розміру пенсії померлого годувальника.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42