Соціальне страхування
Тема: Пенсійне і соціальне забезпечення

Перерахунок пенсії після звільнення

Після виходу на пенсію жінка продовжила працювати та відпрацювала ще 18 місяців. Після звільнення вона одразу звернулась до управління Пенсійного фонду України з проханням здійснити перерахунок пенсії, про що їй було відмовлено. Чи правомірно це?


ідповідно до частини четвертої ст. 42 Закону про пенсійне страхування у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислено пенсію.

За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій ст. 40 цього Закону (за весь страховий стаж після 01.07.2000 р. до місяця звернення за перерахунком пенсії чи за будь-які 60 місяці стажу роботи до 01.07.2000 р. і за весь страховий стаж після 01.07.2000 р. до місяця звернення за перерахунком пенсії), із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) пенсії з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення (попереднього перерахунку), та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Тому право на перерахунок пенсії з урахуванням 18 місяців страхового стажу жінка матиме через два роки після призначення пенсії. Для цього їй потрібно буде звернутися до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання з відповідною заявою.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42