Інші податки
Тема: Перевірки та відповідальність

Про надання податкової консультації щодо обмежень, пов’язаних із проведенням документальної позапланової перевірки за зверненням платника податків

Державна фіскальна служба України розглянула запит ...... про надання податкової консультації відповідно до пункту 52.4 статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) щодо обмежень, пов’язаних із  проведенням документальної позапланової перевірки за зверненням платника податків, та повідомляє таке.

Відповідно до пункту 75.1 статті 75 Кодексу документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених Кодексом.

Згідно із абзацом четвертим підпункту 75.1.2 пункту  75.1 статті 75 Кодексу документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених Кодексом.

Перелік обставин, за наявності яких контролюючий орган може призначити документальну позапланову перевірку, передбачено пунктом 78.1 статті 78 Кодексу.

При цьому, рішення про проведення документальної позапланової перевірки, у т.ч. за зверненням платника податків, приймається у порядку, встановленому пунктом 78.4 статті 78 Кодексу, з урахуванням положень пункту 78.2 статті 78 Кодексу та пункту 3 розділу ІІ Закону України від 28 грудня 2014 року № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».

В інших випадках ініціювання контролюючим органом позапланової перевірки не допускається.


Перший заступник Голови С.В. БІЛАН