ПДВ

Податкову накладну отримано з ЄРПН в іншому періоді, ніж зареєстровано

Який порядок включення до складу податкового кредиту податкових накладних, які складено в одному звітному періоді і вчасно зареєстровано в ЄРПН, а отримано з ЄРПН у наступних звітних податкових періодах?


Правила формування податкового кредиту встановлено статтями 198 та 201 Податкового кодексу.

Так, згідно з п. 198.6 ст. 198 цього Кодексу у разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.

Відповідно до загального правила (п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу) реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН здійснюється не пізніше 15 календарних днів.

З метою отримання податкової накладної, зареєстрованої в ЄРПН, покупець надсилає в електронному вигляді запит до ЄРПН, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН та податкову накладну (п. 13 Порядку № 1246).

Податкові накладні, отримані з ЄРПН, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Отже, зазначена у податковій накладній сума ПДВ може бути включена до складу податкового кредиту податкової декларації з ПДВ після її реєстрації в ЄРПН, але не пізніше 365 календарних днів з дати складання такої податкової накладної незалежно від того, в якому звітному періоді таку податкову накладну отримано платником з ЄРПН.

«Гарячі лінії»

Дата: 29 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42