ПДВ

Надання платних послуг зі зберігання на складі лікарських засобів

Як оподатковуються операції з надання платних послуг зі зберігання на аптечному складі лікарських засобів та їх наступного транспортування до покупця за дорученням постачальника таких лікарських засобів?


Згідно з п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташовано на митній території України, відповідно до ст. 186 цього Кодексу.

Операції, що не є об’єктом оподаткування, визначено ст. 196 Податкового кодексу.

Під постачанням товарів відповідно до пп. 14.1.191 п. 14.1 ст. 14 цього Кодексу розуміють будь-яку передачу права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.

Постачання послуг — це будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (пп. 14.1.185 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг відповідно до п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків і зборів (крім збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв’язку, ПДВ та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками — суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів)).

Особливості визначення бази оподаткування в разі постачання товарів/послуг в окремих випадках визначено ст. 189 Податкового кодексу.

Таким чином, цим Кодексом визначено операції, які підпадають під об’єкт оподаткування ПДВ і які не є об’єктом оподаткування цим податком, а також порядок визначення бази оподаткування ПДВ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг, у тому числі в разі постачання товарів/послуг в окремих випадках.

Отже, послуги, які надає підприємство щодо зберігання лікарських засобів та їх транспортування до покупця за дорученням постачальника таких лікарських засобів, є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковуються у загальновстановленому порядку за ставкою 20%. При наданні таких послуг підприємство — платник ПДВ зобов’язаний скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН у встановлені терміни.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42