ПДВ

Помилка у графі податкової накладної «Одиниця виміру товару/послуги»

Чи має право платник податку включити до складу податкового кредиту податкову накладну, в якій допущено помилку у графі «Одиниця виміру товару/послуги»?


Відповідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Цим пунктом також встановлено, що порушення порядку заповнення обов’язкових реквізитів податкової накладної, передбачених п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу, не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми ПДВ, зазначеної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.

Тобто порушення порядку заповнення реквізитів податкової накладної, які не є обов’язковими, не може бути підставою для виключення такої податкової накладної зі складу податкового кредиту, якщо немає інших підстав для його зменшення.

Водночас п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу реквізит податкової накладної «Одиниця виміру товару/послуги» (рядки 5.1 та 5.2) не визначено як обов’язковий.

Рекомендації щодо заповнення граф 5.1 та 5.2 табличної частини податкової накладної викладено у листі № 2394/7/99-99-19-03-02-17, в якому, зокрема, зазначено, що згідно з п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.


У разі якщо вартість послуги визначається із застосуванням одиниць обліку, які відображаються у первинних документах, регістрах бухгалтерського обліку, то у графах 5.1 та 5.2 податкової накладної зазначаються одиниці виміру (умовне визначення і код) згідно з Класифікатором системи позначень одиниць вимірювання та обліку.
У разі якщо послуга, що надається, не має одиниці обліку, у графі 5.1 зазначається «послуга», а графа 5.2 не заповнюється


Також слід зазначити, що виправлення помилок відповідно до п. 192.1 ст. 192 цього Кодексу, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, здійснюється шляхом складання розрахунку коригування до податкової накладної, в якій допущено помилку.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42