Новини
Тема: РРО. Готівковий обіг

Реєстрація РРО учасниками договору про спільну діяльність

Хто з учасників договору про спільну діяльність повинен реєструвати РРО?


Згідно з п. 2.2 Порядку реєстрації РРО реєстрація реєстраторів розрахункових операцій (РРО) здійснюється в органі ДПС за місцезнаходженням (місцем проживання) суб’єкта господарювання, а якщо суб’єкт господарювання обслуговується в інспекції по роботі з великими платниками податків, реєстрація здійснюється за місцем податкового обліку. У разі використання РРО на території іншої адміністративно-територіальної одиниці їх необхідно до початку використання взяти на облік в органі ДПС за місцем використання, крім РРО, що застосовуються на об’єктах виїзної торгівлі (надання послуг), та резервних РРО.

Відповідно до ст. 1130 Цивільного кодексу за договором про спільну діяльність сторони (учасники) зобов’язуються спільно діяти без створення юридичної особи для досягнення певної мети, що не суперечить закону. Спільна діяльність може здійснюватися на основі об’єднання вкладів учасників (просте товариство) або без об’єднання таких вкладів.

Оподаткування спільної діяльності на території України без створення юридичної особи визначено ст. 153 Податкового кодексу, відповідно до пп. 153.14.1 п. 153.14 якої спільна діяльність без створення юридичної особи здійснюється на основі договору про спільну діяльність.

Облік результатів спільної діяльності ведеться платником податку, уповноваженим на це іншими сторонами згідно з умовами договору, окремо від обліку господарських результатів такого платника податку (пп. 153.14.2 п. 153.14 ст. 153 Податкового кодексу).

Таким чином, РРО повинен реєструвати той учасник договору, на якого згідно з умовами договору про спільну діяльність покладено обов’язки ведення бухгалтерського та податкового обліку.


Єдина база податкових знань, www.sta.gov.ua