Новини

Надання послуг з переказу коштів

Чи потрібно житловій спілці застосовувати РРО при наданні послуг з переказу коштів?


Відповідно до п. 2 ст. 3 Закону України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі — Закон про РРО) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ установленої форми на повну суму проведеної операції.

Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» внесено зміни, зокрема, до п. 1 ст. 9 Закону про РРО щодо обов’язкового застосування РРО та розрахункових книжок при наданні послуг підприємствами, установами й організаціями всіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ та організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку.

Цим пунктом надано право проводити розрахунки в касах підприємств з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку, винятково при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва. При наданні послуг за готівку розрахунки необхідно проводити із застосуванням РРО.

Таким чином, житлова спілка не може проводити готівкові розрахунки в касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку, тому при наданні послуг, у тому числі з перерахування коштів, розрахунки мають здійснюватись із застосуванням РРО на загальних підставах.


ДОВІДКОВО

 

Житлова спілка при наданні послуг, у тому числі з перерахування коштів, має здійснювати розрахунки із застосуванням РРО на загальних підставах.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42