Соціальне страхування

Пенсія за вислугу років держслужбовцям

Чоловік з 01.10.87 р. працює лікарем у районній санітарно-епідеміологічній станції. З 28.12.2012 р. по теперішній час є держслужбовцем. Чи має він право на пенсію за вислугу років як медичний працівник та чи потрібно для цього йому звільнятися з держслужби?


Постановою № 1181 внесено зміни до Переліку № 909. До зазначених змін у цьому Переліку було передбачено санітарно-епідеміологічні заклади, і право на пенсію за вислугу років мали лікарі та середній медперсонал (незалежно від найменування посад). Після змін замість санітарно-епідеміологічних закладів Переліком № 909 передбачено установи з проведення лабораторних та інструментальних досліджень і випробувань Держсанепідемслужби та її територіальні органи. При цьому право на пенсію за вислугу років мають лікарі та середній медичний персонал (незалежно від найменування посад), але лише ті, які не є держслужбовцями.

Отже, до стажу, який дає право на призначення пенсії за вислугу років, зараховуються періоди роботи на посадах лікарів та середнього медичного персоналу в санітарно-епідеміологічних закладах, зокрема в санітарно-епідеміологічних станціях, до 28.12.2012 р. (до набрання чинності змінами, внесеними постановою № 1181).

Враховуючи викладене, до стажу, який дає право на призначення пенсії за вислугу років, чоловіку зараховуватиметься період роботи в районній санітарно-епідеміологічній станції з 01.10.87 р. по 27.12.2012 р. Працюючи на посаді держслужбовця Держсанепідемслужби, він має право звернутися до територіального управління Пенсійного фонду з заявою про призначення пенсії за вислугу років, оскільки має 25 років медичного стажу, набутого ще до отримання статусу держслужбовця.

Згідно зі ст. 7 Закону № 1788 пенсія за вислугу років призначається при залишенні роботи, яка дає право на цю пенсію. Враховуючи те, що чоловік не працює на посаді, яка дає право на пенсію за вислугу років, звільнятися задля призначення такої пенсії не потрібно.

Водночас відповідно до ст. 47 Закону про пенсійне страхування у період роботи з 01.04.2015 р. по 31.12.2015 р. у особи (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія п. 1 ст. 10 Закону № 3551) на посадах, які дають право на призначення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених Законом про держслужбу, Законом про прокуратуру, Законами № 2453 та 2790, пенсії, призначені згідно із Законом про пенсійне страхування, не виплачуються.

Тобто право на призначення пенсії чоловік має, але отримувати її, працюючи на посаді держслужбовця у визначений період, він не буде, якщо не належить до категорії осіб, які мають право на отримання пенсії в повному розмірі.

«Гарячі лінії»

Дата: 29 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42