Соціальне страхування

Зарахування стажу роботи після призначення пенсії

Жінка народилася 15.01.59 р. Отримує пенсію за вислугу років і працює на посаді, яка не дає право на цю пенсію. Коли вона матиме право на зарахування стажу роботи, набутого після призначення пенсії?


Згідно з частиною четвертою ст. 42 Закону про пенсійне страхування у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії працювала, за її заявою кожні два роки проводиться перерахунок пенсії.

Однак ця норма не поширюється на пенсіонерів, яким призначено пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом про пенсійне забезпечення, та які не досягли віку, встановленого ст. 26 Закону про пенсійне страхування. Для жінок, які народились у період з 01.10.58 р. по 31.03.59 р., пенсійний вік — 57 років 6 місяців (у випадку, наведеному у запитанні, — 15.07.2016 р.).

Отже, на зарахування набутого після призначення пенсії за вислугу років страхового стажу жінка матиме право після досягнення встановленого пенсійного віку, але не раніше двох років після призначення пенсії за вислугу років.

При цьому переводитися з пенсії за вислугу років на пенсію за віком необов’язково. Якщо ж на час досягнення жінкою пенсійного віку не спливе два роки після призначення пенсії за вислугу років, вона може перевестися з пенсії за вислугу років на пенсію за віком, при цьому до страхового стажу зараховуватиметься набутий після призначення пенсії за вислугу років страховий стаж, а якщо доцільно — то і заробіток.

У будь-якому випадку жінці потрібно звернутися до управління Пенсійного фонду за місцем отримання пенсії та подати відповідну заяву.

«Гарячі лінії»

Дата: 29 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42