Соціальне страхування

Право на надання довідки про заробітну плату

У яких випадках після 01.01.2016 р. для обчислення пенсії враховуватиметься заробіток на підставі довідки про заробітну плату за 60 місяців?


Згідно зі ст. 40 Закону про пенсійне страхування для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 01.07.2000 р.

За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 01.01.2016 р. або у разі, якщо страховий стаж починаючи з 01.07.2000 р. становить менше ніж 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01.07.2000 р. незалежно від перерв.

Тобто після 01.01.2016 р. довідку про заробітну плату (дохід) матимуть право надавати лише особи, у яких після 01.07.2000 р. менше ніж 60 місяців страхового стажу.

Крім того, скористатися правом на надання такої довідки зможуть ті пенсіонери, яким призначено пенсію до 01.01.2016 р. та які мали право для обчислення пенсії надати довідку про заробіток за будь-які 60 місяців стажу роботи підряд до липня 2000 р. Тобто і після січня 2016 р. такі пенсіонери матимуть змогу змінити заробіток для обчислення пенсії, надавши нову довідку про заробіток за інший, вигідніший період.

«Гарячі лінії»

Дата: 29 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42