Новини

Використання води для потреб рибництва

Протягом II кварталу 2015 р. вода з орендованого ставка зникла. Чи слід сплачувати за воду, якої немає?


Пунктом 255.1 ст. 255 Податкового кодексу встановлено, що платниками рентної плати за спеціальне використання води є водокористувачі — суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи — підприємці, які, зокрема, використовують воду для потреб рибництва.

Об’єктом оподаткування рентною платою за спеціальне використання води для потреб рибництва згідно з пп. 255.3.2 п. 255.3 цієї статті є фактичний обсяг води, необхідний для поповнення водних об’єктів під час розведення риби та інших водних живих ресурсів (у тому числі для поповнення, яке пов’язане із втратами води на фільтрацію та випаровування).

Відповідно до пп. 255.4.8 п. 255.4 ст. 255 Податкового кодексу рентна плата за спеціальне використання води не справляється, зокрема, за воду, що забирається для забезпечення випуску малька цінних промислових видів риби та інших водних живих ресурсів у водні об’єкти, та за морську воду, крім води з лиманів.

Обчислення рентної плати за спеціальне використання води для потреб рибництва здійснюється виходячи з фактичного обсягу води, необхідного для поповнення водних об’єктів під час розведення риби та інших водних живих ресурсів (у тому числі для поповнення, пов’язаного із втратами води на фільтрацію та випаровування), та ставок рентної плати (пп. 255.11.8 п. 255.11 ст. 255 цього Кодексу).

Таким чином, у разі якщо вода з орендованого ставка зникла, а суб’єктом господарювання не здійснювалося поповнення водного об’єкта, у такому випадку об’єкт оподаткування рентною платою за спеціальне використання води для потреб рибництва відсутній.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42