Новини

Оподаткування доходів новоствореної фізичної особи — підприємця

Як оподатковуються доходи новоствореної фізичної особи — підприємця, отримані в період від дати державної реєстрації (08.10.2015 р.) до переходу на спрощену систему оподаткування (01.11.2015 р.)?


Відповідно до пп. 298.1.2 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу зареєстровані в установленому порядку фізичні особи — підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.

Отже, новостворена фізична особа — підприємець є платником єдиного податку з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація, а доходи, отримані у цьому періоді, включаються до податкової декларації платника єдиного податку. Форму декларації платника єдиного податку затверджено наказом Мінфіну України від 19.06.2015 р. № 578. Декларація платника єдиного податку подається у строки, встановлені для річного податкового періоду, тобто протягом 60 календарних днів, що настають за останнім днем звітного (податкового) року.

У період від дати державної реєстрації до переходу на спрощену систему оподаткування вважається, що фізична особа — підприємець здійснює підприємницьку діяльність на загальній системі оподаткування.

Доходи, отримані новоствореною особою у цей період, оподатковуються на загальних підставах відповідно до ст. 177 Податкового кодексу. Згідно з п. 177.5 цієї статті фізичні особи — підприємці, які здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування, подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені для річного звітного податкового періоду.

Форма декларації про майновий стан і доходи встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує виконання та реалізує державну податкову і митну політику (далі — податкова декларація).

Новостворені фізичні особи — підприємці подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, у якому розпочато таку діяльність, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу (пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу).

Вперше зареєстровані підприємці зазначають також у податковій декларації інформацію про майновий стан та доходи станом на дату державної реєстрації підприємця.

Отже, доходи, отримані новоствореною фізичною особою — підприємцем за період від дати державної реєстрації до переходу на спрощену систему оподаткування, включаються до податкової декларації та оподатковуються відповідно до ст. 177 Податкового кодексу.

«Гарячі лінії»

Дата: 15 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42