Новини

Операції з пов’язаними особами

Підприємство здійснює господарські операції з пов’язаними особами. Чи підпадають операції між пов’язаними особами — резидентами під визначення контрольованих операцій?


Підпунктом 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу встановлено засади визнання господарських операцій контрольованими.

Зокрема, згідно з пп. 39.2.1.1 пп. 39.2.1 цього пункту для цілей нарахування податку на прибуток підприємств контрольованими операціями є:

  • господарські операції, що впливають на об’єкт оподаткування сторін (сторони) таких операцій, що здійснюються платниками податків з пов’язаними особами —  нерезидентами;
  • зовнішньоекономічні господарські операції з продажу товарів через комісіонерів-нерезидентів.

Отже, господарські операції вважаються контрольованими, якщо здійснюються, зокрема, між пов’язаними особами, одна з яких є нерезидентом. Господарські операції з пов’язаними особами — резидентами не підпадають під визначення контрольованих.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42