Новини

Плата за цивілізацію

ДПС України та АППУ об’єднують зусилля для досягнення справедливості у сфері оподаткування.

До необхідності діяти в такий спосіб дійшли учасники конференції «Методи громадського впливу на органи державної влади з метою захисту інтересів платників податків». Захід відбувся за результатами соціальної ініціативи АППУ — всеукраїнського громадського обговорення, спрямованого на пошук механізмів розбудови партнерських відносин бізнесу та влади.


«Ми розуміємо, що існують різні способи впливу на владні структури: від конструктивного діалогу до масових акцій протесту. У нашому розумінні перший шлях є перспективнішим та ефективнішим. Тим не менш деякі представники бізнес-середовища та громадськості стають на інший шлях, вважаючи його найбільш простим і дієвим», — зауважила президент АППУ Валентина Арбузова. На її переконання, діалог і співпраця з владою, якщо цей рух є двостороннім, — запорука існування в Україні цивілізованого суспільства.

Голова ДПС України Олександр Клименко констатував, що останнім часом з боку як податкової служби, так і платників податків зроблено чимало важливих кроків назустріч одне одному. Зокрема, в результаті високої інформаційної активності ДПС України 96% від загального обсягу податкових надходжень сплачується добровільно. «Практика довела, що переконати громадян у необхідності бути сумлінними платниками можливо. Досвід показав, що в Україні є базис для формування податкової культури європейського типу. Наша робота з платниками засвідчила, що всі учасники процесу готові до діалогу», — підкреслив Олександр Клименко.

Спільною перемогою податківців і платників керівник податкового відомства назвав те, що вони спромоглися перенести громадське обговорення Податкового кодексу з майданів за стіл переговорів. «Це перемога конструктивного мислення і здорового глузду над емоціями та провокаціями. З урахуванням думки громадськості Кодекс продовжує вдосконалюватися», — стверджує Олександр Клименко.

Під час конференції обговорено основні проблеми, що хвилюють представників бізнесу й громадськості, а також запропоновано методи їх вирішення. Представники бізнесу висловили деякі побоювання, пов’язані з тим, що прийняття Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» (щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва) супроводжуватиметься відновленням перевірок малого і середнього бізнесу. Голова ДПС України запевнив підприємців, що такої реакції на законодавчі новації від податківців чекати не варто. «Навпаки, я хочу нагадати, що Президент України доручив нам створювати сприятливі умови для ведення бізнесу. Ми й самі розуміємо, що має пройти певний адаптаційний період, що потрібен час на вивчення нового закону та вибір оптимальної моделі оподаткування. Я беру на себе відповідальність дати вам цей час», — звернувся до присутніх головний податківець.

Основним закликом учасників конференції було те, щоб органи влади почули підприємців і усвідомили, що саме платники податків є найважливішим елементом існування держави. У рамках конференції прийнято резолюцію, в якій наголошується на необхідності проведення в державі збалансованої податкової політики.

У свою чергу, Голова ДПС України закликав представників підприємницької спільноти до сумлінного виконання податкових зобов’язань та добровільної відмови від схем мінімізації. За його словами, відповідальність має бути взаємною, і наявність спільного бажання створити цивілізовану модель відносин має поєднуватися з відсутністю приводів підозрювати суб’єктів господарювання у вчиненні правопорушень. «Ми раді співпраці з тими, хто готовий зробити свій внесок у наближення української податкової політики до найкращих світових стандартів. Ми відкриті для тих, хто хоче змінити щось на краще. Для тих, хто критикуватиме конструктивно і пропонуватиме альтернативу. Для тих, хто не бачить у нас ворогів та митарів. Упевнений, що не існує такої проблеми, яку  неможливо було б вирішити шляхом компромісу та діалогу», — підсумував Олександр Клименко.


Ольга ГЕРМАНОВА,
germanova@visnuk.com.ua