Податок на прибуток

Розрахунок авансового внеску

Чи враховується юридичною особою, що перебувала на консолідованій сплаті податку на прибуток, при здійсненні розрахунку авансового внеску, що підлягає сплаті з березня 2015 р., значення рядка 13.2 додатка ЗП до декларації з податку на прибуток підприємства?


Законом № 71, який набрав чинності з 01.01.2015 р., розділ ІІІ Податкового кодексу викладено у новій редакції. У зазначеній редакції цього розділу, зокрема з переліку платників податку на прибуток виключено відокремлені підрозділи юридичних осіб, крім того, скасовано механізм консолідованої сплати податку на прибуток.

Згідно з п. 9 підрозділу 4  у січні — грудні 2015 р. та січні — травні 2016 р. платники зобов’язані сплачувати щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств відповідно до п. 57.1 ст. 57 цього Кодексу у редакції, що діяла до 01.01.2015 р. При цьому сума щомісячних авансових внесків за березень — травень 2016 р. обчислюється у розмірі не менше ніж 1/12 нарахованої суми податку на прибуток підприємств за 2014 звітний (податковий) рік. 

Отже, юридична особа, яка має відокремлені підрозділи та до 01.01.2015 р. перебувала на консолідованій сплаті податку на прибуток, мала здійснити розрахунок авансового внеску з податку на прибуток, що підлягає сплаті з березня 2015 р., у цілому щодо платника податку — юридичної особи.

Згідно з  формою декларації з  податку на  прибуток підприємства, затвердженою наказом №  872, сума авансового внеску, що  підлягає сплаті у  наступні 12  місяців, відображається у  рядку  23 цієї декларації. При цьому при розрахунку рядка 23 декларації значення рядка 13.2 додатка ЗП до декларації не враховується.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42