Новини

Поради від громади

Зворотний зв’язок із платниками податків дає змогу оперативно вирішувати питання, що виникають у відносинах між владою й бізнесом.

Думка платників є вкрай важливою для податківців, адже саме в результаті конструктивного діалогу народжується істина. Вона втілюється в життя шляхом як удосконалення норм законодавства, так і перетворення податкової на сервісну службу. «Державна податкова служба оголосила стратегією своєї роботи налагодження партнерських відносин із платниками. Це означає, що основними нашими принципами мають бути відкритість та високий рівень інтерактивності», — зазначив Голова ДПС України Олександр Клименко, відкриваючи засідання Громадської ради при ДПС України.{h}Голова ДПС України Олександр КЛИМЕНКО:
«Наголошу на основному: ми зустрічаємося з громадами не для того, щоб поговорити та розійтися. Коли я називаю це спільною роботою, то маю на увазі саме роботу, тобто продуктивну діяльність, яку можна оцінити за конкретними результатами»{/h}


За його словами, оновлена податкова служба органічно та ефективно залучає до спільної роботи інститути громадянського суспільства. Створено певний алгоритм консультацій із підприємництвом, який включає різноманітні механізми зворотного зв’язку, обговорення та вирішення всіх питань, що стосуються взаємин із платниками.

Серед таких механізмів: проект онлайн-консультацій «Черговий по країні» на спеціалізованому бухгалтерському порталі, вихід податківців у соціальні мережі, розміщення проектів регуляторних актів на урядовому веб-сайті «Громадянське суспільство і влада», робота телефонних «гарячих» ліній і, звичайно, консультації з підприємцями в режимі реального часу.

«Сподіваюся, що в роботі новоствореної Громадської ради, перше засідання якої ми проводимо сьогодні, пануватиме конструктивний діалог, — зазначив Олександр Клименко. — Наголошу на основному: ми зустрічаємося з громадами не для того, щоб поговорити та розійтися. Коли я називаю це спільною роботою, то маю на увазі саме роботу, тобто продуктивну діяльність, яку можна оцінити за конкретними результатами».

Під час засідання Громадської ради при ДПС України її головою було обрано представника ВГО «Асоціація Фахівців Оцінки» Ярослава Романчука, секретарем — начальника відділу взаємодії з громадськістю Департаменту взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю ДПС України Ірину Хівренко. Крім того, затверджено персональний склад членів Ради, проект плану її роботи на 2012 р., проект Орієнтовного плану проведення ДПС України консультацій з громадськістю на 2012 р.

Установчі збори Громадської ради при ДПС України відбулися 4 листопада 2011 р. Раніше, починаючи з 2002 р., працювала Громадська колегія при ДПА України, яка припинила свою діяльність наприкінці минулого року у зв’язку з початком реорганізації податкової служби. Нині в кожному регіоні України при органах ДПС усіх рівнів працюють 546 громадських рад.


Ольга ГЕРМАНОВА,
germanova@visnuk.com.ua

____________
*Склад Громадської ради при ДПС України.