РРО. Готівка

Застосування РРО музейними закладами

Чи мають право музеї продавати вхідні квитки та надавати послуги на території музею без застосування РРО?


Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі — Закон про РРО) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

РРО та розрахункові книжки (далі — РК) не застосовуються при продажу квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів (п. 4 ст. 9 Закону про РРО).

Таким чином, згідно із цим Законом при продажу квитків на відвідування музейних закладів РРО та РК не застосовуються.

Водночас у  разі здійснення розрахунків за  надані послуги з  науково-дослідних та  інших видів робіт, які виконує музейний заклад на  замовлення підприємств, установ, організацій, громадян, продажу сувенірної продукції, предметів народних художніх промислів, видавничої діяльності, за  кіно- та  фотозйомку тощо, застосування РРО є  обов’язковим.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42