Соціальне страхування

Страховий стаж, набутий після звільнення з військової служби

Чоловіку призначено військову пенсію за вислугу 28 років у правоохоронній системі, після чого він працював ще сім років на посадах держслужбовця в органах місцевого самоврядування. Чи зараховуються ці роки до загального трудового стажу для перерахунку пенсії, яку він отримує?


Пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб здійснюється відповідно до Закону № 2262, яким визначено умови, норми і порядок пенсійного забезпечення військовослужбовців.

Зазначеним Законом не передбачено обчислення пенсій з урахуванням страхового стажу, набутого після звільнення зі служби.

Проте період роботи в цивільних організаціях зараховується до страхового стажу, який дає право на призначення пенсії згідно із Законом про пенсійне страхування, при досягненні пенсійного віку, встановленого ст. 26 цього Закону (для чоловіків — 60 років), та наявності страхового стажу не менше 15 років.

Статтею 7 Закону № 2262 визначено, що військовослужбовцям, які одночасно мають право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їх вибором. У разі якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до цього Закону та Закону про пенсійне страхування, призначається одна пенсія за її вибором.

Для перевірки доцільності призначення пенсії згідно із Законом про пенсійне страхування чоловіку слід звернутися до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42