Соціальне страхування

Обмеження щодо виплати пенсії

З березня 2014 р. чоловік отримує наукову пенсію. На сьогодні працює на посаді викладача Інституту спеціального зв’язку та захисту інформації НТУУ «КПІ». Чи має він право на отримання пенсії в повному обсязі як особа, яка працює в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України?


Законом № 213 внесено зміни до ст. 24 Закону про наукову діяльність, відповідно до яких з 01.04.2015 р. пенсія, призначена особі згідно з цією статтею, в період роботи на наукових (науково-педагогічних) посадах виплачується в розмірі, обчисленому відповідно до Закону про пенсійне страхування.

При цьому ст. 47 цього Закону передбачено, що у період роботи на інших посадах, у тому числі наукових, пенсія, призначена особі згідно з цієї статтею, розмір якої перевищує 150% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85% призначеного розміру, але не менше 150% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Зазначений порядок виплати пенсій не поширюється на інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється чинність п. 1 ст. 10 Закону № 3551.

Крім того, обмеження щодо виплати пенсії не застосовуються протягом особливого періоду до пенсій, призначених особам, які проходять військову службу або перебувають на посадах, зокрема, у Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України (в центральному апараті та територіальних органах).

Оскільки Інститут спеціального зв’язку та захисту інформації є структурним підрозділом НТУУ «КПІ», у період роботи особи на наукових посадах зазначеного інституту виплата пенсії, призначеної згідно зі ст. 24 Закону про наукову діяльність, розмір якої перевищує 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, проводиться в розмірі 85% від розміру, обчисленого відповідно до Закону про пенсійне страхування, але не менше ніж 1611,00 грн.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42