Рентна плата

Отримання води від управління водного господарства

Чи повинен сплачувати рентну плату суб’єкт господарювання, що отримує воду від управління водного господарства та використовує її для власних потреб?


Платників рентної плати за спеціальне використання води (далі — рентна плата) визначено п. 255.1 ст. 255 Податкового кодексу.

При цьому не є платниками рентної плати водокористувачі, які використовують воду виключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення (сукупності людей, які знаходяться на даній території в той чи інший період часу, незалежно від характеру та тривалості проживання, в межах їх житлового фонду та присадибних ділянок), у тому числі для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та платників єдиного податку, незалежно від обсягу використаної води.

Перелік обсягів води, за які рентна плата не справляється, визначено пп. 255.4.1 п. 255.4 цієї статті.

Тобто суб’єкт господарювання, який отримує воду від управління водного господарства на підставі укладеного договору на поставку води та використовує такі обсяги для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, не є платником рентної плати. А у разі використання таких обсягів води для власних потреб (у тому числі для здійснення господарської діяльності) такий суб’єкт господарювання є платником рентної плати за фактично використані ним обсяги води.

Абзацом другим пп. 255.11.2 п. 255.11 ст. 255 Податкового кодексу визначено, що за обсяги води, переданої водокористувачем-постачальником іншим водокористувачам без укладення з останніми договору на поставку води, рентна плата обчислюється і сплачується таким водокористувачем-постачальником.

Тому якщо договір на поставку води суб’єктом господарювання — отримувачем води з управлінням водного господарства не було укладено, то водокористувачпостачальник води (управління водного господарства) включає обсяги фактично використаної водокористувачем — отримувачем води до складу власних фактично використаних обсягів води та сплачує рентну плату за такі обсяги на загальних підставах незалежно від цілей використання води.

Відповідно до п. 255.3 вищезазначеної статті об’єктом оподаткування рентною платою є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі, з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42