Рентна плата

Сплата рентної плати не в повному обсязі

Підприємство більше ніж півроку не в повному обсязі сплачувало до бюджету рентну плату. Чи вилучається у такого підприємства дозвіл на спеціальне водокористування?


Відповідно до п. 9 ст. 44 Водного кодексу водокористувачі зобов’язані здійснювати спеціальне водокористування лише за наявності дозволу та своєчасно сплачувати збори за спеціальне водокористування та інші збори згідно із законодавством.

У дозволі, який видається короткостроково (терміном до трьох років) або довгостроково (від 3 до 25 років), встановлюються ліміти забору, використання води та скидання забруднюючих речовин.

Підпунктом 255.11.2 п. 255.11 ст. 255 Податкового кодексу встановлено, що рентна плата обчислюється виходячи з фактичних обсягів використаної води (підземної, поверхневої, отриманої від інших водокористувачів) водних об’єктів з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання, встановлених у дозволі лімітів використання води, ставок рентної плати та коефіцієнтів.

Право юридичних та фізичних осіб на спеціальне водокористування припиняється органом, що видав дозвіл, у разі, зокрема, порушення умов спеціального водокористування та охорони вод (п. 6 ст. 55 Водного кодексу).

Таким чином, у разі несплати рентної плати або сплати її не в повному обсязі протягом шести місяців контролюючі органи згідно з пп. 258.2.5 п. 258.2 ст. 258 Податкового кодексу подають інформацію про платників рентної плати до органів, що видають дозволи, для вжиття до таких платників заходів відповідно до законодавства, зокрема припинення дії дозволу.

 

 

«Гарячі лінії»

Дата: 15 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42