ПДВ

Вивезення перероблених товарів у митному режимі реекспорту

Який порядок відображення в податковій декларації з ПДВ операцій з вивезення товарів, вироблених із сировини, ввезеної на митну територію України у митному режимі переробки?


Відповідно до п. 206.12 ст. 206 Податкового кодексу до операцій із ввезення товарів на митну територію України в митному режимі переробки на митній території застосовується умовне повне звільнення від оподаткування ПДВ за умови дотримання вимог та обмежень, встановлених главою 23 Митного кодексу.

Згідно зі ст. 147 цього Кодексу переробка на митній території — це митний режим, відповідно до якого іноземні товари піддаються в установленому законодавством порядку переробці без застосування до них заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, за умови подальшого реекспорту продуктів переробки.

Операції з вивезення товарів у митному режимі реекспорту відповідно до п. 206.5 ст. 206 Податкового кодексу звільняються від оподаткування, крім операцій з вивезення згідно з п. 5 частини першої ст. 86 Митного кодексу, що оподатковуються податком за ставкою, визначеною пп. 195.1.1 п. 195.1 ст. 195 Податкового кодексу.

Відповідно до пунктів 201.14 та 201.15 ст. 201 цього Кодексу у податковій декларації з ПДВ відображаються операції з постачання та придбання товарів/послуг. Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом № 966.

Таким чином, операції із ввезення товарів на митну територію України у митному режимі переробки та операції із вивезення перероблених товарів у митному режимі реекспорту не підлягають відображенню у податковій декларації з ПДВ платника податку, а тому відображення зазначених операцій у рядку 2.1 декларації з ПДВ є неправомірним.

Водночас операції з надання послуг з переробки товарів, ввезених на митну територію України в митному режимі переробки, оподатковуються за нульовою ставкою ПДВ та відображаються у рядку 2.1 зазначеної декларації.

При цьому вартість товарів, ввезених у митному режимі переробки в режимі звільнення від ПДВ та вивезених у митному режимі реекспорту із застосуванням звільнення від ПДВ, не приймає участі в обчисленні частки неоподатковуваних операцій у сукупному обсязі оподатковуваних і неоподатковуваних операцій згідно зі ст. 199 Податкового кодексу.

«Гарячі лінії»

Дата: 29 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42