ПДВ

Податкову накладну зареєстровано з порушенням терміну

Як включаються до податкового кредиту суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів/послуг та зазначені у податковій накладній, якщо таку податкову накладну зареєстровано в ЄРПН з порушенням терміну її реєстрації?

 


Згідно з п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Відповідно до п. 198.6 ст. 198 цього Кодексу не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними чи митними деклараціями, іншими документами, передбаченими п. 201.11 ст. 201 зазначеного Кодексу.

У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.

Отже, податкові накладні/розрахунки коригування, які станом на 29.07.2015 р. своєчасно не заре-єстровано в ЄРПН та щодо яких станом на зазначену дату не закінчився граничний термін їх реєстрації в ЄРПН (з дати їх складання не минуло 180 календарних днів), можуть бути включені до складу податкового кредиту не раніше звітного періоду, в якому такі податкові накладні/розрахунки коригування зареєстровано в ЄРПН, та не пізніше ніж 365 календарних днів з дати складання. 

 

«Гарячі лінії»

Дата: 29 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42