Рентна плата

Філії не є платниками рентної плати

Чи є платниками рентної плати філії, відділення та інші відокремлені підрозділи суб’єкта господарювання?


Відповідно до п. 254.1 ст. 254 Податкового кодексу платниками рентної плати є загальні користувачі РЧР, визначені законодавством про РЧР, яким надано право користуватися РЧР у межах виділеної частини смуг радіочастот загального користування на підставі дозвільних документів.

Так, згідно з визначенням, наведеним у ст. 1 Закону № 1770, користувач радіочастотного ресурсу — це юридична або фізична особа, діяльність якої безпосередньо пов’язана з користуванням радіочастотним ресурсом відповідно до законодавства.

Частинами першою та другою ст. 55 Господарського кодексу визначено, що суб’єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов’язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов’язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством.

До суб’єктів господарювання належать: господарські організації — юридичні особи, створені згідно з Цивільним кодексом, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку; громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані згідно із законом як підприємці.

Пунктом 4 ст. 64 Господарського кодексу визначено, що підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи. Такі відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством.

Таким чином, оскільки філії, відділення та інші відокремлені підрозділи суб’єкта господарювання не мають статусу юридичної особи, такі структурні підрозділи не є платниками рентної плати.

При цьому у даному випадку платниками рентної плати є суб’єкти господарювання, які є юридичними особами, у тому числі мають у складі відокремлені підрозділи без статусу юридичної особи.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42