Соціальне страхування

Дострокова пенсія дружині військовослужбовця

У листопаді 2015 р. жінка досягла 50-річного віку. У січні поточного року її чоловіка через військовий комісаріат було призвано на військову службу під час мобілізації. У серпні 2015 р. він загинув. Чи матиме жінка право на дострокове призначення пенсії?

Відповідно до абзацу шостого п. 3 розділу XV Закону про пенсійне страхування право дострокового виходу на пенсію за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками — 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років — для жінок мають дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов’язків) чи після звільнення зі служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при виконанні обов’язків військової служби (службових обов’язків), захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи виконанням інтернаціонального обов’язку.

Згідно з частиною четвертою ст. 2 Закону № 2232 одним з видів військової служби є військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Враховуючи те, що чоловік загинув у період проходження військової служби, йогодружина матиме право на дострокове призначення пенсії за віком за наявності у неїстрахового стажу не менше 20 років.