Податок на прибуток

Авансові внески у разі виплати дивідендів

Комунальне підприємство сплачує частину чистого прибутку до місцевого бюджету. Станом на 01.01.2015 р. підприємство має переплату з податку на прибуток, яка виникла як за рахунок раніше сплачених авансових внесків, так і за рахунок переплат безпосередньо податку на прибуток. Чи можна протягом 2015 р. скористатися переплатою і не сплачувати авансових внесків при виплаті дивідендів?


Порядок сплати авансових внесків у разі виплати дивідендів, визначений п. 57.11 ст. 57 Податкового кодексу, поширюється також на державні некорпоратизовані, казенні або комунальні підприємства, які зараховують суми дивідендів у розмірі, встановленому органом виконавчої влади, до сфери управління якого належать такі підприємства, відповідно до державного або місцевого бюджету.

Як зазначалося раніше, заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування ПДВ, повернення помилково або надміру зарахованих коштів здійснюється згідно з Порядком № 666, яким передбачено виокремлення сплати авансових внесків, нарахованих на суму дивідендів та прирівняних до них платежів, окремим кодом платежу — 125.

Отже, раніше здійснену сплату податкових зобов’язань з податку на прибуток або щомісячних авансових внесків за окремим кодом операції не може бути зараховано у сплату авансових внесків при виплаті дивідендів та прирівняних до них платежів.

«Гарячі лінії»

Дата: 29 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42